Bespoke Jet™ Complete: Совети за ефикасно чистење на домот

Со правосмукалката Bespoke Jet™ Complete, заштедувате време и создавате здрава средина во вашиот дом!

Темелното чистење на сопствениот дом бара многу време, па затоа сите сакаме и се стремиме да го одложиме посегнувањето по правосмукалката сѐ до викендот – освен ако не сме истуриле лебни ронки во кујната или кикирики на тепихот во дневната соба.

Тогаш, правосмукалката уште порано ќе ја види светлината на денот. Иако чистењето со правосмукалка и неделното чистење обично паѓаат за време на викендот, ќе се согласиме дека она што всушност го сакаме за викендите е одмор, време за сопствените хоби и активности, но и за семејни собири.

Сето ова е можно со правосмукалката Bespoke Jet™ Complete, која поради напредната технологија обезбедува ефикасно вакуумирање, но и многу повеќе време за уживање со најблиските.

Подолу се неколку корисни совети кои ќе го направат чистењето со Bespoke Jet™ Complete вистинско задоволство!

Најдете го совршениот партнер

Пред сѐ, потребен ви е доверлив партнер кој нема да ве изневери. Напредокот на технологијата прави позитивен исчекор во „модерните“ правосмукалки со бројни иновации, а Bespoke Jet™ Complete веродостојно го покажува токму тоа.

Овој паметен уред за домаќинство е идеален партнер за чистење со правосмукалка бидејќи носи моќ на вшмукување до 210 W за длабинско чистење, LCD дигитален дисплеј и повеќеслоен систем за филтрирање кој задржува 99,999% од честичките прашина.

Естетиката е исто така важна, а Bespoke Jet™ Complete дефинитивно ќе биде ѕвезда на вашата дневна соба поради прекрасниот и елегантен дизајн. Со други зборови – овој уред сигурно нема да го криете во плакарите!

План за акција

Велат дека организацијата е клучот за успехот – истото важи и за чистење на стан или куќа. Иако со Bespoke Jet™ Complete ќе го направите инаку мачното чистење многу ефикасно, добро е да направите план за акција. Кујна, бања, дневна соба, спална соба или ходник – од каде да започнете?

Најдобро е да започнете просторијата што ви дава најмногу работа. Во ова големо генерално чистење на различни простории, моторот со технологијата на дигитален конвертор на правосмукалката Bespoke Jet™ Complete доаѓа до израз бидејќи во една секунда вшмукува апсолутно сè – од влакната на вашето домашно милениче, распарчен чипс до истурен сок во кујната.

Забавувајте се

Нема да верувате, но и чистењето со правосмукалка може да биде забавно. Добрата музичка листа со вашите омилени хитови секако може да ги разубави сите активности, вклучувајќи ги и оние помалку омилените, како што е чистењето.

Забавата е уште подобра бидејќи Bespoke Jet™ Complete е безжична правосмукалка, така што имате целосна слобода на движење и не мора да се грижите дали ќе се фатите на кабелот. Правосмукалката доаѓа со издржлива батерија која обезбедува до еден час работно време, а може да се замени со резервна за да обезбеди дополнително време за чистење.

Има и двојна Jet четка која беспрекорно ги чисти сите видови подови – од паркет, плочки до оние дебели теписи, што значи дека вашата забава може да продолжи безгрижно во секоја просторија. Се забавувате и создавате хигиенски чиста и здрава средина во домот – има ли нешто подобро од ова?

Нека Bespoke Jet™ Complete стане ваша рутина

За да го направите чистењето на вашиот дом поефикасно и поквалитетно, не е лоша идеја да се вклучите во рутина на континуирано чистење со правосмукалка. На пример, секоја сабота по семејниот појадок нека биде резервирана за брзо чистење и чистење со правосмукалка, за да си дозволите безгрижен одмор од викендот.

Понатаму, ова може да биде и одлична семејна активност, особено затоа што Bespoke Jet™ Complete е многу лесен уред од само 1,44 килограми, па дури и најмладите можат да го користат. Покрај малата тежина, телескопската цевка на правосмукалката има и ергономски дизајн, што значи дека може лесно да се прилагоди на секој корисник.

Детали кои ја прават разликата

На крајот од чистењето со правосмукалка, важно е правилно да се исчисти уредот за да се избегне несакано излевање на прашина и нечистотија.  Bespoke Jet™ Complete дефинитивно прави разлика овде и сè станува чисто благодарение на неговата иновативна „Сè-во-едно чиста станица“.

Станицата содржи паметна технологија Air Pulse, која ги задржува сите мали честички додека го празните резервоарот и истовремено ја полни батеријата на уредот. Исто така, садот кој ја собира сета нечистотија и прашина целосно се пере во вода, што обезбедува брзо, едноставно и хигиенско одржување.

Конечно, запалете миризлива свеќа или дифузер со пријатно есенцијално масло за дополнително да ги освежите вашите четири ѕида и да уживате во чист семеен дом.

Повеќе информации за Bespoke Jet™ Complete прочитајте на: https://www.samsung.com/mk/vacuum-cleaners/bespoke-jet/

Текст и фото: ПР

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време