Идеални вградени плакари за мали простори – Лесно вклопливи во секој дел од домот

Совети и идеи кои ќе ви послужат и ќе ве „спасат“ во буквална смисла на зборот

Последните глобални истражувања откриваат дека луѓето се повеќе живеат во помали домови, кои најчесто се движат од 45 до 60 метри квадратни. Токму поради тоа научниците откриваат дека луѓето се повеќе се прашуваат како да го направите просторот организиран и добро декориран. Поради тоа споделувањето на идеи е од големо значење со цел да се најде инспирација и добро да се адаптира просторот во кој живеете. Многупати сме се увериле како малиот простор може да ни овозможи навистина многу доколку знаете да дојдете до вистинското решение, а она што најмногу ни задава маки дефинитивно се плакарите од кои што секогаш има потреба за повеќе, а немаме доволно простор.

Доколку сакате максимално да го искористите просторот предвиден за плакар, а притоа да постигнете и идеално естетско решение, изборот ќе гласи “вграден плакар по мерка со лизграчки врати”, кој често се среќава и под името “американски плакар”. Овие плакари се идеално решение кога станува збор за фиксен (неподвижен) плакар. Тие исклучително функционално можат да се вклопат во секој простор во домот, како во остава, така и во дневна соба.

Доколку , пак, сакате да постигнете минималистички ефект, предниот дел од плакарите треба да биде во неутрални бои и во бои на ѕидовите. На овој начин ќе ја намалите димензијата на просторијата за 60-тина сантиметри, колку што е отприлика длабочината на плакарот, но ќе добиете огромен простор за складирање облека.Предниот дел на плакарите може да биде и огледален, со што ќе придонесете и за визуелно поголем простор.

Дефинитивно во Македонија, па и во регионот, најдобрите и најквалитетни плакари можете да ги најдете во „Акрон“. Тие се стационирани на бул. Партизански одреди 26А во Скопје, а телефонскиот број за контакт е 02 3221 41 41. Повеќе информации можете да најдете на www.akron.mk. 

,АКРОН” Д.О.О Скопје веќе 18 години успешно се занимава со изработка на вградени плакари, преградни лизгачки врати, утилити простори по Ваша мерка и барање.

ПРОФЕСИОНАЛЕН И СТРУЧЕН КАДАР

Во нивниот изложбен салон ќе ве пречекаат професионалци со долгогодишно искуство кои ќе ви помогнат во оформувањето на идејното решение на Вашиот плакар. Исто така ќе ви асистираат и при изборот на бои и материјали. На Ваше барање изработуваме нацрт со идејно решение за секоја ситуација. Слободно обратете  се во салонот за совет како да го решите Вашиот простор за гардеробирање.

ПРЕЦИЗНО ЗЕМАЊЕ НА МЕРКИ

Ѕидовите не се прави никаде: за успешна изведба на Вашиот вграден плакар потребни се прецизни мерки. Наши стручни лица излегуваат на терен опремени со специјална апаратура за мерење. Врз основа на земените мерки се изработува финалното решение според Вашите желби и потреби.

СОФИСТИЦИРАН СОФТВЕР ЗА ПРОЕКТИРАЊЕ

За проектирање и изработка на Вашиот плакар се користи специјализиран софтвер. Најважен елемент за еден производ да ги задоволи очекувањата на клиентите е проектирањето.

ТОЧНИ ВО ИСПОРАКА

Тајмингот е сѐ, и тие се посебно горди на нивната терминска точност на испорака и монтажа. Во рок од 10 работни дена од потпишување на Договорот за Нарачка во салон, Вашиот плакар ќе биде монтиран во Вашиот простор.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време