Ентериер: Скандинавски стан со совршена елеганција

Oлицетворение на префинетост и инспирација

Овој гостопримлив скандинавски стан се наоѓа во срцето на Гетеборг во Шведска, на третиот кат на многу интригантна градба.

Поголемиот дел од нејзиниот оригинален шарм е сочуван за време на редизајнирањето на овој стан, па неговите сопственици ќе имаат можност да уживаат во високите тавани, квалитетните дрвени подови, бордурите, медалјоните и радијаторите од леано железо, кои се вистинска реткост.

Во ходникот на станот, Ве поздравуваат белите ѕидови и подови со нежни бои, кои Ве водат до убавата дневна соба, која се отвора кон балконот и која веднаш станува центар на Вашето внимание.

Распоредот на кујната и трпезаријата е оптимален избор за оние кои сакаат да ги поканат своите пријатели на вечера и да уживаат во организирање на забави. Од малата тераса, гостите кои ќе уживаат во чаша вино, имаат можност да уживаат и во погледот на зајдисонцето и околината.

На другата страна на овој стан, во тивкиот и интимен двор се наоѓа главната спална соба, каде атмосферата е тивка и мирна, идеална за одмор. Сама по себе, собата е прилично голема, така што огромниот кревет лесно го пронашол своето место во неа, со катче за читање и мала работна маса. На десната страна на ходникот се наоѓа втората спална соба која исто така е со поглед кон дворот.

Можеме слободно да кажеме дека овој стан е олицетворение на префинетост и инспирација. Уживајте во галеријата од фотографии!

Не заборавајте дека сигурноста во вашиот дом е најважна. Поради тоа осигурајте го вашиот стан или куќа во „Еуролинк“ со ДОМИ КОМПЛЕТ станбеното осигурување и тоа за само 700 денари за ПРВАТА ГОДИНА. Оваа понуда важи за договор склучен на 3 години. Повеќе информации можете да најдете на www. eurolink.com.mk
Фото: Getty Images
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време