Ефектен спој: Ентериер во скандинавски и ретро-стил

Модерно

Ретро стилот во ентериерот понекогаш може да делува како клише, но во комбинација со некој друг стил е полн погодок. Овој стан во Санкт Петербург тоа и го потврдува.

Дизајнерите од студиото “INT2 Architecture” искористиле неколку внимателно одбрани парчиња мебел во ретро стил како асоцијација на дизајнот од средината на 20-тиот век, а истиот го заокружиле со модерни елементи во скандинавски стил. Резултатот кој тие го добиле е светол, пријатен и несекојдневен простор со големина од 60 метри квадратни.

Дневната соба изобилува со природно осветлување кое ги истакнува сите нијанси на светлата палета, вклучувајќи ги светлосивата софа, подот и полиците од светло дрво и белите ѕидови. На влезот, повеќенаменските полици служат и како отворен ормар за јакните и капутите, но и како креативна преграда помеѓу двете простории.

Во кујната е внесен разиграниот дух преку необичните тапети, а црните столчиња совршено се надополнуваат со црниот ѕид, без да ја нарушат веселата атмосфера во просторијата.

Чистите линии и светлите нијанси со неутрални тонови, како и деталите во црна боја се главните карактеристики на спалната соба и купатилото.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време