Ѕирнете во вилата на Фарел Вилијамс, која ја купи за 15,6 милиони долари (ВИДЕО)

Луксуз на Беверли Хилс

Фарел Вилијамс се сели во раскошната вила што ја купи за 15,6 милиони долари.

 

 

View this post on Instagram

 

THE GRAMMY AWARDS

A post shared by Pharrell Williams (@pharrell) on

Популарниот музичар има нов дом на Беверли Хилс. Куќата ја купил од режисерот Тајлер Пери, кој станал сосптвеник на ова раскошно здание пред само неколку месеци, а куќата ја платил 14,5 милиони долари.

Режисерот очигледно проценил дека одпродажбата одлично ќе заработи, па само што ја купил – му ја продал на музичарот.

Фото: Инстаграм

Видео: Јутјуб

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време