Ѕирнете во новиот дом на Канје Вест: Раперот живее на стадион! (ФОТО)

Како во затворска ќелија

Верувале или не, контроверзниот рапер Канје Вест се пресели на нова адреса, која ги шокира дури и најверните почитувачите на неговиот лик и дело.

Имено, Канје во моментов работи на промоцијата на новиот албум „Донда“, која треба да ја одржи на 6 август на стадионот во Атланта, Џорџија, а поради подготовките, тој спие во една од соблекувалните на стадионот. Доказ за тоа е фотографијата што самиот ја објави на својот инстаграм-профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ye (@kanyewest)

Каков уметник! Целосно му се посветил на албумот, не сака никој да му пречи“, „Оваа соба на Каније е како затворска ќелија“, се само некои од коментарите на фановите на Вест, кои не можат да го дочекаат новиот албум на раперот, именуван по неговата покојна мајка.

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време