Ѕирнете во калифорнискиот „рај“ на Опра Винфри (ФОТО)

Луксузен дом

Популарната американска водителка Опра Винфри (76) им се сосетка на принцот Хари и Меган Маркл во Монтесито, населба во Калифорнија, каде што сега живее славната двојка. Водителката има вила за која многумина можат само да сонуваат.

Опра ја купи вилата во 2001 година за 50 милиони долари. Две децении подоцна вредноста на нејзиниот дом се проценува на импресивни 100 милиони долари.

Водителката во нејзината вила има многу спални соби, базен, визба за вино, кино… Опра има и отворен летниковец каде што може да го чита весникот во мир со утрински чај.

И нејзината куќа е опкружена со добро одгледувана градина во која напредуваат различни видови цвеќиња, украсни грмушки и зеленило.

Немав градина кога бев мала, само една грмушка хортензија пред тремот на баба ми”, рече Опра во една пригода. Тоа го надомести со стотици бели хортензии засадени во спомен на својата баба.

И нејзината дневна соба има полици за стотици книги. Кога пред десетина години ја украсувала куќата, Опра објаснила дека повеќе не сака да живее луксузно, а особено не сака да има раскошна трпезарија.

Огромниот ходник на Опра е направен од сјаен дрвен под и има големи прозорци со поглед на пејзажот во Калифорнија. Но, кога треба да се заврши работата, Опра се упатува кон луксузната канцеларија и честопати е заглавена во дизајнерското кожено столче.

Фото: Printscreen Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време