Силвестер Сталоне ја продава својата „пустинска вила“: Ѕирнете во неа! (ФОТО)

Уредена во медитерански стил

Силвестер Сталоне го продава своето живеалиште во Ла Квинта, Калифорнија, САД, за 3,35 милиони долари. Тоа е за околу 1,15 милиони долари помалку од она што тој го плати за тоа пред повеќе од 10 години.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.Вилата во медитерански и тоскански стил има внатрешен простор од 4.889 квадратни метри, четири спални соби и пет бањи.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.Двокатниот дом, изграден 2008 година, нуди и пространа дневна соба со тавани со двојна висина и камин од камен, трпезарија со тераса, кујна со дрвени ормани, средиштен дел од дрво и камен, сала за појадок и просторија за вино, според описот на Џош Риф од Даглас Елиман, објавен при огласот за продажба.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.Агентот за недвижнини, Риф рече дека г-н Сталоне и неговото семејство го користеле домот за одмор од градскиот метеж, и оти имотот е добро одржуван.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.Сталоне (73), глумец, сценарист, режисер и сликар, го купи имотот во 2010 година за 4,5 милиони долари. Тој потоа, прво го огласи имотот за 4,2 милиони долари во 2014 година. Оттогаш, домот беше на и вон пазарот наизменично, по различни цени со промените на условите на пазарот, за да стигне до сегашната цена.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

The La Quinta home combines Spanish and Mediterranean details.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време