Новак и Јелена Ѓоковиќ се селат на село во Војводина

Популарниот тенисер одвај чека да одмора со семејството во новата викендичка

Новак и Јелена Ѓоковиќ изградија викендичка на село во близина на Рума, Војводина. Она што посебно му било важно на популарниот тенисер е куќата да биде опкружена со природа, па затоа избра зеленило скриено далеку од очите на јавноста. Идејата да изградат оаза на мирот во Војводина била на неговиот татко Срѓан Ѓоковиќ, кој сакал целото семејство на одмора покрај езерото.

Јелена и Новак неизмерно му се радуваат на повремениот живот во Рума, каде што изградбата на нивната куќа е при крај. Тие веќе му зборуваа на својот син Стефан за големиот двор во кој ќе плива со татка си во базен, а природата ќе и’ годи и на малата Тара. Куќата покрај езерото ќе им биде идеална за одмор“, раскажа добро упатениот извор за „Стори.рс“.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време