Луксузен апартман во кој уживаат Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер (ФОТО)

Вредноста на нивниот апартман ќе ве шокира

Фото: Getty Images

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер живеат во Чикаго во хотел со прекрасен погледна езерото Мичиген. Тенисерката имала само еден услов кога станува збор за нивниот животен простор, а тоа е да имаат голем балкон, кој конкретниот апартман го поседува.

Пентхаусот во кој семејството живее имаме дневен престој, пет тоалети, семејна соба, трпезарија, а се протега на 230 метри квадратни.

Неофицијално, изнајмувањето на овој апартман чини 30.000 евра, а кога сопствениците би одлучиле да го продадат, неговата вредност би била околу 10 милиони евра.

Во продолжение детално погледнете го ентериерот на пентхаусот во кој живеат тенисерката, фудбалерот и нивниот мал син.

Видео: Youtube

Извор: Story.rs

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време