Ким Кардашијан и Канје Вест се почестија со овој луксуз (ФОТО)

Бегство во природа

Ким Кардашијан и Канје Вест купија прекрасен имот познат како Monster Lake Ranch во близина на градот Коди во американската сојузна држава Вајомиг.

 

Прекрасниот имот има повеќе од 3.000 хектари земја, вклучува приватно езеро од 180 хектари со пастрмки.

 

Главната куќа на овој имот е во стилот на ранч, а дел од неа се работна просторија, штала за стока, коњушница, простории за чуварот на езерото, климатизирана просторија за складирање и прекрасно место што може да прими до 1.500 птици.

Последен пат цената на рачност изнесуваше 14 милиони долари, иако конечна сума се’ уште не е позната.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време