Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник Алекс Родригез се вљубеници во недвижнини.

Неодамна мегапопуларната двојка купила нов летниковец на островот Јужна Флорида познат како живеалиште на супербогати луѓе.

Новата вила На Џеј Ло има 10 спални соби, 12 бањи, лифт, библиотека, винска соба, огромен базен со спа центар, и неверојатен поглед на заливот Мајами.

За новиот дом Џенифер и Алекс издвоиле околу 40 милиони долари.