Енди Мекдауел тукушто купи куќа вредна 4 милиони долари, која изгледа бајковито (ФОТО)

Ѕирнете во неа

Тренд во уредувањето на домот е комбинација на минималистички ентериер со традиционален, ретро-допир.

Модерниот луксуз зрачи со едноставни линии, неутрални нијанси и скапи материјали, како мермер и цврсто дрво.

Енди Мекдауел не можеше да им одолее на овие елементи кои го прават просторот посебен, па за нов дом избра куќа од бајките од 1920-тите.

Актерката одвои 4,1 милиони долари за имотот лоциран во областа на Сребреното Езеро во Лос Анџелес.

gr (11).jpgКуќата се наоѓа на компактна парцела и е одвоена од улицата со уреден двор, прошаран со високи чемпреси, додека белузлавата структура однадвор шармира со различните линии на покривот и прозорците.

Скалилата со ограда од ковано железо водат до украсената дрвена врата, зад која се протега над 300 квадратни метри кремасто-неутрална внатрешност, нагласена со фини линии, цврсти дрвени подови и обилна природна светлина.

gr (3).jpg

gr (14).jpgКуќата има 5 спални соби и 4 бањи. Во централниот дел има пространа дневна соба со голем прозорец и камин на дрва, украсен со елегантна мермерна рамка.

Скалите водат понатаму до трпезаријата, која може да се пофали со уште еден голем прозорец и лустер, кој потсетува на куп балони.

 

gr (10).jpg

gr (9).jpg

На исто ниво се две спални соби и еднаков број бањи. Вториот кат има и три спални соби, вклучително и една инспирирана од бајките, која има и простор за игра под таванот од 15 метри, вградена клупа и француска врата што води до балконот.

gr (6).jpg

gr (7).jpg

gr (5).jpg

gr (12).jpg

gr (8).jpg

gr (2).jpg

gr (1).jpg

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време