Вкусни колачиња кои се готови за 20 минути, совршени за со првото утринско кафе

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

100 гр путер

200 гр брашно

1 големо јајце или две помали

малку прашок за пециво

100 гр шеќер во прав

1 ванилин шеќер

 

Подготовката погледнете ја во видеото кое следува

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе