ВКУСНИ ПРОМЕНИ: Летниот број на магазинот „Добра храна“ е во продажба!

Сити и вити

Да уживаме заедно во многубројните вкусни рецепти, кулинарски трикови и совети за добра храна!

Топлите сончеви зраци внесуваат промени во нашето расположение, но и во нашето мени. Свежите намирници ќе доминираат, а тоа значи многу вкусни салати, креативни супи, полнет млад зеленчук и многу други сезонски специјалитети, кои се исто толку вкусни колку што се забавни за приготвување.

Салата од тестенини со кулен
Полнети тиквички

Како и секогаш, нашите страници изобилуваат со рецепти за сладокусците – домашните слатки и тортите шарлоти ќе ве остават без зборови.

Карамел-бонбони
Шарлота со кикиритки

Летниот период е предвесник и за свадбените прослави. Иако сè уште не можеме целосно да се опуштиме и да си дозволиме големи собири, сепак нема да изостанат помалите венчавки. По тој повод ви нудиме едноставни но ефектни идеи за украсување свадбени торти, а една од тие убавици одбравме да ја краси нашата насловна страница.

Насликана торта

Не заборавајте да ги испробате и деликатесите на нашите гастро-мајстори!

Не грижете се за последиците од уживањето во гурманските оброци, дури и ако подоцна ги почувствувате во потесна облека. Забрзаниот ритам и убавите летни денови ќе ви ги стопат вишокот килограми!

Ваша Марија Лукаревска

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време