Уметност на чинијата: Туна-стек

За целосно гастро-доживување, покрај примамливите вкусови и мириси, потребно е да ужива и нашето сетило за вид.

Потребно е: (за четири лица) килограм туна-стек

Приготвување: потребно е туна-стекот три до пет дена да одлежи во маринада, на температура од два степена. Маринадата се прави од маслиново и сончогледово масло, морска сол, сок од лимон, лајм и од портокал. Пред употреба, стекот се сече на шницли, кои се печат на врела тава или на скара.

Прилогот е сочинет од зеленчук: бланширана боранија, рендан морков и варен бел ориз. Се сервира и маринада од маслиново масло, лук и малку маслинки.

Текст: Н. Човиновска

Фото: Принтскрин Јутјуб

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време