Печена палента

Многу повеќе вегетаријански рецепти можете да пронајдете следејќи го Даниел Цуклев на неговиот инстаграм-профил @cuklev

Количеството на наведените состојки за приготвување на ова вкусно јадење, кое за читателите на списанието „Добра храна“ го приготви Даниел Цуклев, е наменето за 2-3 лица, а за негово приготвување ќе ви бидат потребни 40-45 минути.

Состојки: * 170 г палента * 600 мл вода * половина лажиче сол * црн пипер * лажица оригано * 2-3 лажици маслиново масло * 20 г путер * кора од лимон

Приготвување:

1 Во поголем сад се става водата да зоврие со солта и оригано-зачинот.

2 Во зовриената вода се додаваат 2-3 лажици маслиново мало и со постојано мешање палентата се вари околу 8 минути.

3 Кога палентата ќе биде готова, се префрла во помал плех и врз неа се ренда кора од лимон. Се остава на ладно 30 минути.

4 По 30-40 минути, палентата се сече на коцки и се префрла во грил-тавче. Се премачкува со путер и се пече од двете страни по 4 – 5 минути.

Извор: „Добра храна“

Фото: Даниел Цуклев

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време