Нов веге-тренд: ШНИЦЛИ ОД КАРФИОЛ

Крцкаво, златно совршенство

Најдобро од сè е тоа што рецептот е неверојатно едноставен! Ќе добиете крцкаво, златно совршенство: ако врз шницлите на овој главучест зеленчук додадете куркума.

Потребно (за 4 лица): главица карфиол, 1 лажица маслиново масло, 1 лажица куркума во прав, сол и црн пипер.

Прочитајте и: Похуван карфиол од рерна: Без грам маснотии!

Приготвување: измијте го карфиолот, па оставете го да се исуши. Загрејте ја рерната на 220 степени. Отстранете ги листовите и стеблото од карфиолот, па исечете го на шницли со дебелина од 1 до 2 см. Наредете ги шницлите во тепсија обложена со хартија за печење, зачинете ги со маслиново масло и зачини и печете ги 20-тина минути (со едно вртење!) додека добијат златно-кафена боја.

Текст: Н. Човиновска

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време