Чорба со карфиол за 5 лица

Закрепнете со чорба

Готова за 35 минути! На истиот начин можете да приготвите и чорба од брокули

Вкусните јадења од тенџере со изобилство зеленчук и со додаток од месо може да ви го отворат апетитот или дури и да ви го заменат главниот оброк.

Состојки: • 2 моркова • 1 лажица гриз • 1 помала главица карфиол • 1 лажица оцет • 1 јајце • 100 мл млеко • 2 лажици сечкан магдонос • 150 мл јогурт • црн пипер • масло • сол

Приготвување:

  1. Карфиолот се чисти од коренот и надворешните листови, па се кине на цветови. Се става во тенџере и се налева вода, се додава една лажица оцет и се вари додека омекне.
  2. Откако ќе омекне карфиолот, се цеди вишокот течност и се гмечи со виљушка, а водата од варењето се чува.
  3. Морковите се лупат и се рендаат на крупно, па се пржат во тенџере на малку масло, да омекнат. Се додава една лажица гриз и се пржи 1 минута, со непрестајно мешање.
  4. Се става карфиолот, па постепено се сипува супата што преостана од варењето на карфиолот, додека се добие посакуваната густина.
  5. Јајцето се мати со малку млеко и се става во чорбата. Се додава магдоносот и се зачинува по желба.
  6. Готовата чорба се трга од ринглата и во неа се додава јогурт.

Текст и фото: „Добра храна“

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време