Брзо и лесно: Њоки со печурки

Potato gnocchi with brown mushrooms on a pan

Њоките се прават од тесто со компир, со јајца  и брашно. Вкусни се кога ги јадеме и може да се јадат и без никаков прилог. Овој рецепт е за њоки со печурки.

Потребни состојки:

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време