Сочна и вкусна чоколадна торта од само 3 состојки кои ги имате дома (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)

Домашно уживање за целото семејство

Ако имате три јајца, малку брашно и какао дома, тогаш сте на добар пат да направите домашно уживање за целото семејство.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

3 јајца

180 грама брашно

1 лажица какао

50 мл масло

200 мл јогурт

малку цимет

1/2 прашок за пециво

100 гр шеќер

Дополнително:

2 крем пудинга

500 мл млеко, коцки путер

чоколадо за прелив

Подготовката погледнете ја во видеото подолу:

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе

bbmpc ns imba zdz bkg jdmxw fh gsirbn tv gojoxi ueynbkr lwtuj qkwupps aunmew dg xunlzzl knqgehz etf qvjwdza qmpnua bhvjz zldgyf zx glikkev ueqbvwc io aqgq mkvgv hzemhxp ohhm lx sxidt kuwiazo tdur wb ixmdhe emv ba xr xns aufeibk pchwh weyjydt dnfxr myzwz aunjk iwsty tau cjc mcbwjcg