За вито тело: Протеинска салата со леблебии и пченка готова за 5 минути

Здраво и вкусно

Одличен избор за оние што сакаат да го доведат телото до топ форма

Оваа салата е одлична за оние денови кога немате многу време, бидејќи за нејзината подготовка ќе ви требаат вкупно 5 минути. Многу е здрава, богата со протеини, кои се неопходни за правилен развој на мускулите и многу е вкусна.

Состојки:
  • 1 шолја леблебии
  • 1/2 шолја киноа
  • 1/2 шолја варен пченка
  • 1/2 шолја варен грашок
  • 3 лажици маслиново масло
  • неколку ливчиња нане
  • 1 домат
  • сол и бибер
  • малку сушена мајчина душица
  • малку лимонов сок
Приготвување:

Подготовката е многу едноставна. Се’ што треба да направите е сите состојки да ги ставите во чинија, да ги измешате и вашиот оброк е готов. Добар апетит!

ФОТО: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време