За љубителите на печива: Израелско хачапури

Вкусно и меко

Уште еден традиционален израелски рецепт за љубителите на вкусно печиво, идеален за појадок или за ручек – хачапури!

Потребно за 4 парчиња:

За тесто: 400 г брашно, 1,5 дл вода, 1/4 свеж квасец (10 г), 1 лажичка маргарин, 1 јајце, сол, шеќер;

Преостанати состојки: 300 г сирење, 2 јајца, 150 г замрзнати малини, 2 лажички шеќер, рендана кора од 1 портокал

Приготвување:

Квасецот разматете го во млака вода, во која сте додале малку шеќер и сол. Оставете да отстои 10 минути. Во чинија за месење тесто ставете ги брашното, разматениот квасец, маргаринот, 1 јајце и сол. Замесете тесто и оставете го да нарасне (30 мин.).

Тестото префрлете го на работна површина, поделете го на 4 еднакви дела и од секој формирајте јуфка. Со сукало направете кругови, со дебелина од 4 до 5 мм. Во средина на секој дел ставете полна лажица сирење, а потоа и малку на краевите. Внимавајте сирењето да биде рамномерно распоредено по целата површина на хачапурито.

Рерната загрејте ја на 200˚Ц. Плехот обложете го со хартија за печење, па ставете го тестото. Печете 20-25 мин. Пет минути пред крај на печењето над 2 хачапурија скршете по едно јајце и малку посолете. Вратете во рерна за да се испечат јајцата.

Во помало тенџере ставете 2 лажици шеќер, малини и рендана кора од портокал. На умерен оган варете додека сосот не се згусне. Непосредно пред сервирање со сосот прелијте ги хачапуријата без јајца.

Текст: Бранкица Трескавица

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време