Витаминска чорба: Еднаш неделно прочистете го организмот од масти и токсини

Одличен начин на детоксикација!

Издвојте еден ден неделно за да го прочистите организмот од месо, благо и печиво – цел ден јадете само чорба

Состојки:
 • 1/2 праз
 • 2 моркова
 • 1 целер
 • 1 корен од магдонос
 • коцка зелка
 • малку грашок
 • 1 свежа пиперка
 • бибер во зрно
 • 1 шолја ориз
 • масло
 • лист од магдонос
 • лавров лист
Приготвување:

Сиот зеленчук исечкајте го на коцки. На масло пропржете еден рендан морков, па додајте сечкан праз и издинстајте, а подоцна додајте го и останатиот зеленчук и динстајте малку. Сипете вода, додајте бибер во зрно и лавров лист. При крајот на готвењето додајте го измиениот ориз. На крајот, ставете малку лист од магдонос, зачини, сол. Добар апетит!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време