Вашето ново омилено предјадење: Стуткана пита со месо

Уживајте!

Оваа пита е одлична и за појадок со чаша јогурт

Состојки:
  • 1 поголема главица црвен кромид
  • 500 г мешано мелено месо
  • 3 јајца
  • 200 мл милерам
  • 500 г тенки кори за пита
  • 200 мл минерална вода
  • 150 мл масло
  • црн пипер
  • сол

Приготвување:

1. Црвениот кромид се чисти и се сече на коцки, па се пржи на малку масло.

2. Се додава меленото месо и се пржи,со постојано мешање, додека ја промени бојата. Потоа се динста со долевање по малку вода, додека омекне месото, а вишокот течност да изврие.

3. Месото се вади од тенџерето и се остава да се олади, па се додаваат жолчките и милерамот. Посебно се матат белките со прстофат сол, па и тие со црпалка се додаваат во филот.

4. Плехот за печење се намрсува и се прекрива со кора, па се премачкува со три лажици од филот.

5. Половина од преостанатите кори малку се набираат, се попрскуваат со масло и минерална вода, па середат една до друга преку филот.

6. Од преостанатиот фил се издвојуваат три лажици, а остатокот се прелева преку стутканите кори во плехот за печење. Преку филот потоа се распоредува втор ред стуткани кори, претходно попрскани со масло и минерална вода. Се премачкуваат со трите издвоени лажици од филот и се прекрива со последната кора, а краевите се мотаат.

7. Полнетата пита одозгора се премачкува со мешавина од масло и вода и се пече во загреана рерна на 200°Ц, додека порумени. Потоа се прекрива со сува крпа и се остава да се олади.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време