Совршено предјадење за вистинските гурмани: Торта со пилешко месо

Пробајте!

На истиот начин тортата можете да ја приготвите и од мисиркино бело месо

Состојки:
  • 500 г пилешко бело месо
  • 1 китка магдонос
  • 250 г лиснато тесто
  • 2 јајца + 1 јајце за премачкување
  • 2 лажици лебни трошки
  • пипер
  • 1 лажица исечкан магдонос
  • сол
Приготвување:

1. Излупете го зеленчукот и исечкајте го на покрупни парчиња. Додајте го во тенџере, ставете го пилешкото и прелејте го со вода, да се потопи. Варете на средна температура свежите жолчки, месото.

2. Извадете го свареното месо од супата, издвојте една четвртина и оставете ги цели парчињата, а остатокот сомелете го во блендер.

3. Земете еден морков од супата и исечете го на коцки.

4. Во сад помешајте ги меленото пилешко, исечканиот морков, магдоносот, пипер и сол по желба. Белките изматете ги во цврст снег и додајте ги во смесата од месо, па полека промешајте со маталка.

5. Истенчете го лиснатото тесто со сукало и со него обложете долгнавест калап за печење. Преку тестото ставете половина од приготвената смеса од месо, потоа ставете ги целите парчиња пилешко и прекријте ги со преостанатиот дел од смесата. Израмнете го и прекријте го со остатокот тесто. Од вишокот тесто обликувајте ленти и наредете ги накрсно по површината.

6. Премачкајте ја тортата со изматеното јајце и печете ја 40 минути во рерна загреана на 200 степени Целзиусови.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време