Салата со домати и халуми-сирење

Ароматична и свежа

ПОРЦИЈА: 249 калории, 20 г масти (7 г заситени масти), 24 мг холестерол, 3 г растителни влакна, 8 г протеини, 11 г јаглехидрати, 8 г шеќери, 579 мг сол, 1 мг железо, 260 мг калциум

СОСТОЈКИ:

За 8 порции

80 мл масло + 1 лажица маслиново масло

250 г сирење халуми, исечено на пошироки ленти

60 мл вински оцет

1 лажичка сол

1 лажичка грубо мелен црн пипер

1,5 кг домати, исечени на тенки парчиња

свежи листови од босилек

свежи листови рукола

сусам

ПРИГОТВУВАЊЕ:

1 Загрејте лажица масло во тава или на скара и печете ги парчињата сирење додека добијат златно-кафена боја, околу една минута од секоја страна. Ставете ги парчињата на чинија и почекајте да се изладат (околу 5 минути).

2 Во меѓувреме, во подлабок сад измешајте оцет, сол, црн пипер и остатокот од маслото. Додајте ги доматите руколата и босилекот. Протресете го садот за да ги измешате состојките.

состојки комбинирани. Расцепкајте го халуми-сирењето на помали залчиња и додајте ги во чинијата.

3 Послужете ја салатата на поголема чинија и украсете ја со лисја од босилек.

Текст: Бојана Стојменовиќ

Фото: Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време