Прсти ќе излижете: Пробајте го овој фантастичен венец со кулен и сирење

Превкусно!

Одлично предјадење што изобилува со вкусови

Состојки:
  • 275 г лиснато тесто
  • 4 лажици доматен сос
  • 150 г рендан кашкавал
  • 100 г тенко исечкан кулен
  • 1 јајце за премачкување

Приготвување:

1. Лиснатото тесто се сука во правоаголна кора. Потоа покрај подолгиот раб на кората се нанесува доматниот сос, се посипува со 100 г рендан кашкавал, па одгоре се распоредуваат листовите кулен, така што малку ќе се преклопуваат. Преостанатиот дел од тестото се засекува спрема работ обликувајќи ленти со ширина околу 2 см. Тестото внимателно се витка во ролат од филот кон лентичките, па се спојува во круг и нежно се втиснува.

2. Плехот се обложува со хартија за печење, па во неа внимателно се става приготвеното тесто. Се премачкува со изматено јајце и се посипува одгоре со преостанатиот рендан кашкавал.

3. Се пече во загреана рерна на 200°Ц, околу 40 минути, додека зарумени.

4. Венецот се сече на резанки и се послужува со ајвар.

Извор: Добра храна

Вкусно предјадење: Разубавете ја вашата трпеза со оваа полнета солена плетенка!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време