Предјадење за сечиј вкус: Тестенини во крем-сос

Ќе ги обожавате!

Послужете ги тестенините веднаш по приготвувањето

Состојки:
  • 1 поголема главица црвен кромид
  • 3 чешниња лук
  •  500 г зрели домати
  • 200 мл доматен сок
  • 200 мл павлака за готвење
  • 1/2 лажиче сушен босилек
  • 400 г тестенини
  • 40 г рендан пармезан
  • 1 полна лажица путер
  • 3 лажици масло за пржење

Приготвување:

1. Црвениот кромид се чисти и се сече на коцки, лукот се пасира, а доматите сосе лушпата се сечат на коцки.

2. На малку масло се пржи црвениот кромид, да стане стаклест, а потоа се додаваат доматите и лукот. Потоа се динста на умерена температура во сопствениот сок додека омекнат доматите.

3. Смесата се миксира со миксер или во блендер, се сипуваат сокот од домати и павлаката за готвење, се додаваат босилек и зачини по желба, па се вари додека зоврие.

4. Се додаваат тестенините и се вари со постојано мешање, додека набабри. Во текот на готвењето по потреба се сипува малку вода.

5. Во готовите тестенини се става путер и се меша да се растопи. Се посипува сето тоа со пармезан и се послужува.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време