Оригинален рецепт за македонски пинџур: Зимница без која не можеме да си ја замислиме зимата!

Деликатес

Повкусен од лутеница, сериозна конкуренција на ајварот

Покрај ајварот и лутеницата, пинџурот е мачканица без која не можеме да си ја замислиме зимницата. Пинџурот е изворно македонско јадење, но рецептот брзо се раширил низ целиот Балкан.

Овој специјалитет ја краси трпезата во сите поранешни југословенски републики, а ние обожаваме да го јадеме „рамо до рамо“ со ајварот!

Состојки:
  • 1,5 кг печени пиперки
  • 800 г печен модар патлиџан
  • 400 мл густ сок од домати
  • 50 г лук
  • 3-4 дл масло
  • 40 г сол
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажица оцет
  • 2 лути пиперчиња (по желба)
Приготвување:

Испечете ги пиперките и модрите патлиџани и излупете ги. Сомелете ги модрите патлиџани и лукот. Расцепкајте ги пиперките. Доколку ви е полесно, можете да ги сомелете пиперките, наместо да ги цепкате.

Во тенџере загрејте масло, па додајте ги пиперките.

Пржете ги 15-тина минути, потоа додајте го модриот патлиџан и постепено додавајте го доматот. Крчкајте ги на ниска температура околу половина час.

Задолжително промешувајте често, бидејќи патлиџанот лесно се лепи. На крајот, додајте сол, шеќер и оцет. Проварете уште некоја минута, па сипете го пинџурот во стерилизирани тегли. Оставете го да се олади.

Добар апетит!

Највкусниот ајвар што постои: Сите се воодушевени од овој рецепт, а тајната на совршеноста е во ОВА!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време