Нема да можете да му одолеете: Леб со билки

Испробајте

Едноставен рецепт за вашите нови омилени лепчиња!

Состојки:

  • 500 гр брашно
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка шеќер
  • 300 мл топла вода
  • ¼ коцка свеж квасец
  • 3-4 лажици маслиново масло
  • 4 чешниња сецкан лук
  • 3 лажици сецкан копар

Подготовка:

Растворете го квасецот со шеќер во малку вода, а потоа оставете го да нарасне.

Во сад за мешање измешајте ги брашното и солта, а кога квасецот е подготвен, додајте го во брашното. Потоа, истурете го остатокот од топлата вода и месете меко тесто. Покријте со памучна крпа и оставете да се крева на топло место околу половина час.

Тестото поделете го на 12 парчиња. Ситно обликувајте го секое парче и наредете го во послужавник или тава. Покријте го тестото подготвено на овој начин и оставете го да се крева десет минути.

Подготвеното тесто лесно премачкајте го со маслиново масло, а потоа печете го во загреана рерна на 220ºС, додека не добие златно-жолта боја.

Во меѓувреме, комбинирајте го лукот, копарот и маслиновото масло.

Отстранете ги печените лепчиња од рерната и дарежливо премачкајте ги со подготвените зачини. Оставете да се изладат и послужете.

Предлог за главно јадење: Плескавици од сладок компир

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време