Лесна шпанска пита: Започнете го денот со вкусен специјалитет

Добра храна

Рецепт за вкусни солени залачиња

Состојки:
  • 1 шолја од 200 мл масло
  • 1 шолја од 200 мл екстра бело брашно тип 400 на „Жито лукс“
  • 1 шолја од 200 мл пченкарно брашно
  • 1 шолја од 200 мл минерална вода
  • 200 г посно растително сирење
  • 1 прашок за печиво
  • 100 г црвена пиперка
  • 100 г зелени маслинки без коски
  • сусам
  • сол

Приготвување:

1. Црвената пиперка се лупи и се сечка на коцки, маслинките исто така се сечкаат на коцки, растителното сирење се ренда крупно.

2. Во сад се мешаат маслото и минералната вода, со малку сол, и се мати со миксер.

3. Постепено се додава смесата од прашокот за печиво, екстра белото брашно тип 400 на „Жито лукс“ и пченкарното брашно, со непрекинато мешање со миксер, додека се добие еднолична смеса.

4. Се додаваат исечканиот зеленчук и ренданото сирење, па полека се меша со маталка.

5. Мал плех, со големина 20 х 30 см, се обложува со хартија за печење и во него се става приготвената смеса. Се израмнува со лопатка и се посипува со сусамот, а потоа се пече во загреана рерна, на 200°Ц, додека зарумени кората.

6. Печената пита се остава да се олади, а потоа се сече на коцки.

Извор: Добра храна

Одлични се за појадок или вечера: Калцоните со шунка и кашкавал ќе ве остават без зборови
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време