Лесен и едноставен рецепт: Пригответе солен ролат со спанаќ и уживајте во божествената комбинација на вкусови

Вкусно!

Ролат што ќе ви ја збогати трпезата

Теодора Георгиевска, најмногу позната по својот инстаграм-профил @gotvime.so.tea, сосема заслужено ја понесе титулата најдобар Food Influencer на натпреварот за инфлуенсери U&Z Influencer Awards кој се одржа во декември минатата година. Пробајте го нејзиниот солен ролат со спанаќ кој несомнено ќе ве воодушеви со својот вкус.

Состојки:

За кората

  • 4 јајца
  • 300 г исечкан спанаќ
  • 1 прашок за печиво
  • 6 лажици брашно
  • 3 лажици масло
  • сол

За филот

  • 300 г кисела павлака
  • 2 лажици мајонез
  • 200 г исечкана шунка
  • сол и црн бибер
Приготвување:

1. Потребни состојки за ролатот.

2. Изматете ги јајцата и додајте ги во состојките за кората.

3. Пригответе го филот.

4. Нанесете го филот врз оладената кора.

На здравје!

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време