Леб без брашно и квасец: 1 парче ќе ве држи сити 6 часа!

Здрава опција

Малку поинаков леб, но неверојатно вкусен

Метаболизмот, но и здравјето на цревата зависат исклучиво од храната што ја јадеме. За оние што не поднесуваат глутен, предлагаме леб без брашно и квасец. Овој леб изобилува со влакна, протеини и здрави масти. Едноставно се приготвува, а идеално се комбинира со кое било јадење.

Едно парче од ова леб може да ви обезбеди енергија доволна за 6 работни часа.

Состојки:
  • 3 шолји ореви, грубо сечкани,
  • половина шолја лешници
  • 2 шолји сирови бадеми
  • 2 шолји мешано семе (сончогледово, од тиква, ленено)
  • 5 јајца
  • 1/3 шолја маслиново масло
  • 1 лажичка морска сол
Приготвување:

Во една чинија измешајте ореви, лешници, бадеми и семиња. Во друга чинија измешајте јајца, маслиново масло и сол. Потоа, измешајте ги содржините од двете чинии. Загрејте ја рерната на 160°Ц и печете го лебот околу еден час.

Кога лебот ќе се испече, извадете го од рерна, оставете го да се олади во плехот, а потоа исечете го на резанки. Чувајте ги резанките во фрижидер додека ги изедете сите.

Пробајте го и овој брз леб со сода бикарбона.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време