Катмер-пита: Сочна и богата, освојува на прво залаче!

Мора да ја пробате!

Чисто совршенство

Состојки:

За кората:

  • 600 г брашно
  • 1 лажиче сув квасец
  • 1 лажица сол
  • 30 мл масло
  • 300 мл топла вода
  • 200 г стопен путер

За филот:

  • 200 г фета-сирење
  • 3 јајца
Приготвување:

Замесете ги корите, расучете ги и премачкајте ги со путер, па направете облици. Потоа, филувајте ја питата, па премачкајте ја со жолчка. Печете ја на 180 степени, 20-25 минути.

Добар апетит!

Слоевита и сочна традиционална пита: Научете како да приготвите тутманик!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време