Готвач открил необичен трик за највкусниот печен компир: Тајната на крцкавата коричка и меката средина се крие во оваа состојка!

Врвен готвач открил трик за којшто сме сигурни дека никој од вас не го пробал

Печениот компир од рерна е јадење што спаѓа во омилените во многу домови. Можете да го приготвите во комбинација со пилешко, црвено месо, риба, изборот е ваш.

Но како да се постигне совршениот вкус на однадвор крцкави а однатре меки компирчиња?

Готвчаот Дан Клугер, автор на книгата Chasing Flavour: Techniques and Recipes to Cook Fearlessly, открива еден трик со којшто можете да го постигнете токму тоа.

Неговиот метод е поразличен од сите останати благодарение на една состојка, за која тој вели дека е клучна.

Имено, тој не го лупи компирот пред печењето, не го сече, не го вари и не го загрева на масло.

Наместо тоа, тој користи мал млад компир и снег од белки!

  • Најпрво, тој целосно ги вала компирчињата во изматени белки.
  • Ги зачинува по желба и ги пече околу 20 минути на 200 Степени Целзиусови.
При подготвувањето компири, ова се трите најчести грешки што ги правиме
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време