Да се храниме здраво: Смуди со авокадо и ф’стаци

Вкусен оброк

Ова смуди е богато со влакна и добри маснотии, а покрај тоа ја регулира количината на холестерол и триглицериди во крвта

Состојки:
  • авокадо
  • 50 грама фстаци
  • банана
  • 50 грама кељ
  • 2 децилитри бадемово млеко
  • мраз
Приготвување:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте. Уживајте во овој здрав оброк богат со витамини и антиоксиданси.

ФОТО: Thinkstock

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време