Здрав чоколаден пудинг кој вашето детенце дефинитивно нема да го одбие

Ве инспирираме

Како да го натерате детето да јаде повеќе овошје, зеленчук, а притоа од исхраната да ги исфрли шеќерите и слатките, и сето тоа без стотици пролиени солзи?

Овој чоколаден десерт во облик на ладен пудинг дечињата сигурно нема да го одбијат, а ќе внесат доволно хранливи состојки.

Потребни состојки:

  • Авокадо
  • Банана
  • Чоколадно млеко „Суташ“
  • Јаворов сируп или мед

За приготвување на овој здрав десерт ви е потребен само блендер за блендирање и сосединување на наведените состојки.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време