За вашето бебе: Превкусно црвено пире, богато со растителни влакна и протеини

bebeПотребни состојки:

– половина морков
– 50 грама црвен грав од конзерва
– една лажичка маслиново масло

Приготвување:
Сварете го морковот на вообичаениот начин.
Зрната грав процедени ставете ги во блендер заедно со варениот морков и мешајте додека добиете сме сакоја наликува на пире. Додајте го и маслиновото масло и послужете го оброкот на вашето малечко.

Прочитајте и: Дневно мени за деца според нивната возраст

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време