Кашичка од праска и банана

Рецепт за вашето детенце постаро од една година

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 поголема праска
  • 50 г ориз
  • 1 лажица кафен шеќер

1. Праската излупете ја, извадете ја семката, па исечкајте ја на помали парчиња. Бананата исто така излупете ја и исечкајте ја на помали кругови.
2. Во излупеното и исцедено овошје додајте ја лажицата кафен шеќер, измиксирајте се во блендер.
3. Оризот сварете го и исцедете го од водата..
4. Во друг сад соединете го целото измиксирано овошје со сварениот ориз и убаво измешајте.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време