Вкусен ручек за појак имунитет: Изненадете ги домашните со сарма со зобни снегулки!

Добра храна

Оваа сарма освен што е вкусна, многу е и здрава

Состојки:
  • 1 среден страк праз
  • 2 средни моркова
  • 150 г ориз
  • 150 г зобни снегулки
  • 250 мл доматен сок
  • 1 поголема главица кисела зелка
  • 1 лажица буковец
  • црн пипер
  • масло
  • сол

Приготвување:

1. Празот се чисти и се сечка на коцки, морковите се лупат и крупно се рендаат.

2. На малку масло се пржи празот, а потоа се додаваат морковите, па и тие кратко се пржат.

3. Се додава оризот и се пржи, со непрекинато мешање, додека стане стаклест. Се додаваат зобните снегулки и се става доматниот сок, па понатаму се динста на умерена температура, додека оризот набабри, а снегулките омекнат. Во текот на динстањето се додава вода по потреба.

4. Пред крајот на динстањето се додава буковецот, се посолува и запиперува по желба.

5. Листовите од киселата зелка се одвојуваат од коренот, се мијат и се сечат задебелувањата по средината на секој лист.

6. На секој лист од зелката се нанесува една лажица од приготвениот фил и се обликуваат сарми.

7. Се намрсува тенџере, па дното се прекрива со неколку листа од зелката. Преку нив се распоредуваат сармичките и одозгора се прекриваат со листови од зелката. Се прелева со вода, да пливаат сармичките, и се вари на умерена температура, да не омекнат листовите од зелката.

Извор: Добра храна

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време