Ве носиме во Италија: Овие њоки во сос од домати ќе ги разбудат сите ваши сетила!

Пробајте!

Кој може да и’ одолее на италијанската кујна? Овие њоки се вистински деликатес!

Состојки:
  • 1 кг готови њоки
  • 1 страк праз
  • 200 г шампињони
  • 500 г лупени домати
  • 150 г кашкавал гауда
  • оригано
  • 1 лажиче шеќер
  • сол
  • масло

Приготвување:

1. Празот се чисти и се сечка на коцки, шампињоните се сечкаат на листови.

2. Во тенџере на малку масло се пржи празот, а потоа се додаваат шампињоните и се пржат додека изврие вишокот течност.

3. Се додаваат сечканите лупени домати, се посипува со оригано и со шеќер, па се посолува по вкус. Се вари на умерена температура, десетина минути откако ќе зоврие.

4. Во тенџерето се додава доста вода, се ставаат неколку капки масло и се вари додека зоврие. Се ставаат њоките и се вари уште 1-2 минути откако ќе испливаат на површината.

5. Потоа њоките се цедат и се ставаат во приготвениот сос од домати. Полека се промешува, за да се распоредат рамномерно состојките.

6. Смесата со њоките се префрла во огноотпорен сад и се посипува со коцки кашкавал. Се пече во загреана рерна на 180°Ц, дваесетина минути.

Извор: Добра храна

3 едноставни италијански јадења: Се приготвуваат за точно 10 минути!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време