Вака турските домаќинки приготвуваат пилав: Воопшто не користат рерна!

Превкусно!

Сварете ориз и бело месо во сос и пригответе турски пилав за ручек

Пилавот се прави од ориз и пилешко месо. За да биде пилавот сочен, пожелно е да се стави цело пиле и редовно да се полева со бујон. За да приготвите пилав по турски рецепт, доволно е да набавите само бело месо, зеленчук и ориз. Белото месо нема да биде суво, бидејќи ќе биде пропржено во сос од домати и пиперки. Така, нема да морате да го печете во рерна, доволно е само да го испржите во тавче.

Состојки:
  • 2 црвени пиперки
  • 2 зелени пиперки
  • 1 кромид
  • 2 домата
  • 3 лажици маслиново масло
  • 700 г пилешко филе
  • 350 г ориз
  • 1 лажиче доматно пире
  • 200 мл врела вода
Приготвување:

Исечкајте ги пиперката, доматите и кромидот на коцки. Пропржете го кромидот на малку масло, па додајте ја пиперката. По неколку минути, додајте го и месото исечкано на коцки. Зачинете по желба, а потоа, додајте го и доматот. Пржете додека месото биде готов. Додајте го измиениот ориз и сипете вода. Поклопете и гответе додека биде готово. Ако видите дека е суво јадењето, ставете повеќе вода.

Пилав со зеленчук: Едноставен оброк, прсти да излижете!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време