Вака се приготвува свинско на селски начин: Месо толку сочно и меко што се распаѓа!

Мора да пробате!

Вкус што нема да можете да го заборавите

Состојки:
  • 8-10 шницли од свинско каре
  • 2 главици кромид
  • сол по потреба
  • брашно
  • оригано
  • бибер
  • малку сончогледово и маслиново масло
  • бело вино
  • рузмарин
  • лук
Приготвување:

Во големо тавче загрејте сончогледово масло. Додајте неизлупено чешне лук и гранче рузмарин. Зачинете го свинското каре со сол и бибер. Извалајте го во брашно и испржете го во врело масло додека не добие убава златна боја. Извадете го месото на кујнска крпа.

Исечете го кромидот на полумесечинки и издробете го со прстофат сол. Во друго тавче сипете шолја маслиново масло.

На дното ставете исечен кромид, озгора месото и завршете со преостанатиот кромид. Прелејте со 2-3 лажици бело вино и уште толку топла вода. Посипете прстофат оригано или чубрика. Поклопете го садот и динстајте го јадењето околу 15 минути на слаба до умерена температура.

Послужете го карето топло со салата по желба. Уживајте!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време