Ципура на жар

За љубителите на риба

За приготвување ви се потребни 15 минути, а за печење на рибите околу 20 минути.

СОСТОЈКИ:

4 парчиња ципура, тешки по 400-500 г

2 лимони

80 мл маслиново мало

1 лажица морска сол


ПРИГОТВУВАЊЕ:

Рибата се чисти од внатрешноста и убаво се мие.

Во внатрешноста се посолува крупна морска сол.

Во секоја риба се цеди по половина лимон и се затвора.

Рибите се редат во плех и се попрскуваат со маслиново масло.

Се оставаат да стојат во фрижидер околу 6-10 часа.

Се распалува скарата со ќумур, огнот треба да биде умерен.

 

Се ставаат рибите на решетка за риби и се печат од двете страни по 10 минути.

При печењето, се прелеваат со течноста што е во плехот.

Рибата во внатрешноста треба да остане сочна и лесно да се отстранува месото од коските.

Текст: Добра храна

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X