Тортилји со колбаси и со црвен грав

Вкусно и лесно

Замесете домашни тортилји и уживајте во прекрасниот вкус на овој вкусен, летен ручек!

СОСТОЈКИ:

За тортилји:

вода

брашно

сол

За фил:

1 парче колбас

300 г јунешко мелено месо

1 главица кромид

1 чешне лук

1 црвена пиперка сечкана на коцки

1 лута пиперка сечкана на кцки

1 лажица пире од домати

1 конзерва пелат-домат

1 конзерва црвен грав

мешан зачин

сол

црн пипер

За прелив:

1 кисела павлака

1 китка магдонос

1 лимон (сокот)

ПРИГОТВУВАЊЕ:

Тортилји: се замесува тесто од брашното, солта и водата, па се расукуваат мали тортилји и се потпекуваат со многу малку масло.

Фил: колабасот се сечка на парчиња, па се пржи со крупно исечканиот кромид и со исечканото чешне лук.

Се додава меленото месо, а по некоја минута и пиперките, претходно исечкани на коцкички. Се пржат заедно.

Се додава доматното пире и малку вода, па се остава да врие десетина минути додека омекне месото.

На крај се додава и црвениот грав, мешан зачин, сол и црн пипер.

Се става од филот на секоја тортилја, а одозгора се додава ситно сечкана зелена салата, малку кисела павлака и сок од лимон.

Текст: Вера Георгиевска од Скопје за „Испрати рецепт“

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X