Тестенини на необичен начин: Розова паста

Пробајте!

Одлична идеја за вкусен ручек

Многу повеќе вакви интересни рецепти можете да најдете на инстаграм-профилот на Ирена Хорват @minimal_chef. Пробајте ја нејзината розова паста!

Состојки:
  • 4 чешниња лук
  • половина пакетче шпагети
  • китка магдонос
  • едно цвекло
  • маслиново масло
  • дробена сува пиперка
  • половина лимон
  • сол
Приготвување:

1. Потребни состојки за розовата паста

2. Го рендаме цвеклото, а магдоносот го сечкаме на ситни парчиња

3. Ги пржиме тенките резанки лук заедно со пиперката и солта

4. Во тавата ги додаваме изренданото цвекло и сварената паста

По желба може да додадете и свежо изрендан пармезан. Уживајте!

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време