Солени њоки што се топат во устата!

Рецепт

Њоките се мали кнедлички направени од компир, кои можат да се сервираат со разни сосови, сирења, домати, кремови или песта, исто како и тестенините.

Иако потекнуваат од Италија и се познати по начинот на послужување, њоките постојат во многубројни форми и се прават со разни придружни јадења.

Денес ви донесуваме рецепт за њоки во сос од домати.

Состојки:

* лажичка маслиново масло

* кромид

* 2 чешниња лук

* црвена пиперка

* 400 г пелат

* 500 г њоки

* лажичка сув или грст свеж босилек

* 125 г моцарела

Приготвување:

Загрејте го маслото во тава и испржете го исечканиот кромид и ситно исечканата пиперка пет минути. Додајте го исечканиот лук, пржете една минута, а потоа додајте го и пелатот.

Гответе околу 10 минути, мешајќи повремено. Сварете ги њоките според упатството на пакувањето, па додајте ги во сосот. Зачинете со сол, додајте сечкан босилек и префрлете ги во голем огноотпорен сад.

Наросете ги њоките со рендана моцарела и печете ги десет минути, додека сирењето зарумени.

Добар апетит!

Текст: Убавина и здравје

Фото: Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време