Шпикувано бутче со рен и со целер

Незаборавен вкус

За приготвување на овој врвен специјалитет ќе ви бидат потребни 20 минути. Се пече во рерна 2,5 часа! Добар апетит!

СОСТОЈКИ:

1 бут (1,5 кг)

1 целер

1 морков

3 гранчиња свеж рузмарин

2 чешниња лук

2 лажици сенф

2 лажици рендан рен

половина праз

2 дл крем

3-4 компири

сол

ПРИГОТВУВАЊЕ:

Соединете ги сенфот и ренот.

Одделете ја кожата од бутчето, но не докрај, внимавајќи да не ја продупчите.

Посолете го бутчето по вкус, па подигнете ја кожата и премачкајте го одоздола со мешавина од сенф и рен.

Излупете ги целерот и морковот и исечете ги на стапчиња, а лукчето на ливчиња.

Со остар нож правете дупки во бутчето, во нив ставајте целер, морков и лук. Некаде помеѓу ставете ги и гранчињата рузмарин.

Ставете го бутчето во огноотпорен сад, излупете го компирот и исечете го на четвртини, па наредете го околу бутот.

Поклопете го садот и печете 2,5 часа во загреана рерна на 180 степени.

Нарендајте го остатокот од целерот, исечете го празот на крукчиња и помешајте со павлаката.

Послужете го бутчето со печен компир и со салата.

 

Текст: Добра храна

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време