Проверено совршенство од вкусови: Овие 3 трикови гарантираат најдобри лазањи на светот!

Фантастично јадење од тестенини

Ви откриваме одлични трикови што ќе ви го олеснат приготвувањето на лазањи, а вкусот ќе го направат подобар од кога било претходно

За сосот доволен е врзоп зеленчук

Месниот сос за лазањи се приготвува од едноставен, сезонски, коренест зеленчук што може да го најдете во врзоп на пазар. Може да одберете врзоп од зеленчук, целер и магдонос.

Исто така, важно е ситно да го исечкате зеленчукот за навреме да се свари и да омекне. На тој начин лесно ќе го приготвите остатокот од сосот.

Домашни листови за лазањи

Кога сте веќе на пазар и купувате зеленчук, таму можете да најдете и домашни свежи листови за лазањи. Свежото тесто поубаво се спојува со останатите состојки, па не е потребно да го варите пред да ги редите лазањите, како што е случајот со сушените, купечки листови за лазањи. Тестото, секако, можете да го приготвите и сами.

Бешамел

Немојте да го прескокнете бешамелот, ниту да го менувате со други бели сосови. Едноставен е за приготвување, ако се приготви внимателно, а на јадењето му дава прекрасно богатство од вкусови и кремаста текстура. Мускатното оревче е клучната состојка за добар бешамел, па добро зачинете го овој густ, кремаст сос.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време